نکات مهم در فروش سررسید توسط شرکتهای تبلیغاتی

نکات مهم در فروش سررسید , شرکت های تبلیغاتی برای فروش سررسید باید به چه نکاتی دقت کنند : شرکت ها و سازمان ها در پایان هر سال به فکر خرید سررسیدهای تبلیغاتی می افتند.هدیه دادن سررسید موجب می شود که در تمامی سال افراد با دیدن سررسیدها به یادشرکت های هدیه دهنده باشند.شرکت ها سررسیدهای سال جدید را با اضافه کردن لوگو و لت های گلاسه تبلیغاتی سفارشی می کنند و آن را به عنوان یک هدیه در اختیار مشتریانشان قرار میدهند.

البته همیشه شرکت ها دغدغه دارند که یک تامین کننده خوب را برای خود پیدا کنند که بتواند مدل و طرحشان را با قیمت منصفانه برایشان آماده کند. برخی از شرکت ها برای اینکه بتوانند تولید کنندگان اصلی سررسید را پیدا کنند به جستجو می پردازند. البته این شرکت ها بیشتر دوست دارند که بی واسطه خرید کنند که این موضوع خود مزیت های زیادی برایشان داشته است.

نکات مهم در فروش سررسید

در میان شرکت ها ، برخی دیگر نیز هستند که با وجود نیروی متخصصی که در مجموعه دارند خود به دنبال طراحی و تولید سررسید می باشند.انها با چاپ خانه ها،جلدسازی ها و صحافی ها ارتباط برقرار می کنند و طراحی و تولید سررسیدها را به صورت قدم به قدم سپری می کنند.با این وجود ممکن است قیمت سررسید تا حدی کاهش داشته باشد ولی تجربه کافی و یکپارچه سازی نبودن می تواند میزان کیفیت را کاهش دهد. اگر در مرحله های تولید مشکلی ایجاد شود دوباره کاری ها صورت می گیرد و در نهایت شرکت باید هزینه های بیشتری را بپردازد با اینکه می توانست به صورت یکجا سفارش بدهد و درگیر این موضوعات نشود.

دسته سوم شرکت های هستند سعی می کنند به با یک شرکت به عنوان واسطه همکاری داشته باشند.و برای اینکار دلایل مختلفی دارند که عبارت اند از :

  • به تولیدکنندگان اصلی سررسید دسترسی ندارند
  • آشنایی کافی و تجربه لازم را برای سفارش ندارند
  • نیروی لازم و وقت کافی برای پیگیری امور مثل طراحی را ندارند
  • با شرکت های تبلیغاتی واسطه اعتماد و تجربه خوبی دارند
  • شرکت های تبلیغاتی واسطه از نیازهای مشتری شناخت و درک مناسبی دارند

به همین دلیل شرکت های تبلیغاتی سعی می کنند که به کمک چنین شرکت های بیایند تا علاوه بر اینکه سود خوبی بدست می آورند بتوانند نیازهای آنها را پاسخ دهند. زمانی که سررسیدها به وسیله شرکت های تبلیغاتی فروخته شوند می توانند مزیت های را داشته باشند. در واقع این شرکت ها خودشان را درگیر خرید مواد اولیه و استخدام نیرو برای تولید نمی کنند .

شرکت های تبلیغاتی باید بتوانند توانایی های لازم و روابط خود را تقویت کنند تا از آن در کسب اعتماد خریدار و همچنین مهارت های مذاکره و فروش استفاده کنند. اگر یک شرکت تبلیغاتی قادر نباشد خریداران را با نمونه های خود متقاعد کند قطعا فرصت کسب سود را از خود گرفته و آن را در اختیار دیگر شرکت های رقیب گذاشته است.

اگر شما یک شرکت تبلیغاتی هستید باید نکات زیر را در جهت فروش سررسید به عنوان یک شرکت واسطه در نظر داشته باشید:

۱) انتخاب تامین کنندگان با دقت باید انجام گردد

اول از هر چیزی باید مشخص کنید که می خواهید با کدام تولید کننده سررسید همکاری کنید و برای خودتان معیار مشخص کنید و سپس بر اساس آن تولید کننده را انتخاب نمایید. برخی از تمام تولید کنندگان نمونه و کاتالوگ دریافت می کنند و بعد اقدام انتخاب می کنند که اینکار واقعا اشتباه است.

دقت کنید اگر تولید کننده ی را انتخاب کنید که کیفیت بهتری دارد و همچنین قابل اعتماد باشد می توانید موفق تر باشد و مشتریانتان را برای دراز مدت حفظ کنید. هیچ وقت برای انتخاب تامین کننده فقط به فکر هزینه و قیمت نباشید بلکه اعتبار و کیفیت آن ها نیز بسیار مهم است. دقت کنید شما به عنوان کسی هستید که مشتری از شما سررسید را خریده حتی اگر کیفیت پایینی داشته باشد و از آن راضی نباشد این موضوع را از چشم شما می بینید و باید به مشتریتان پاسخ بدهید.

۲) یکپارچه سازی نمودن نمونه های سررسید

یک شرکت تبلیغاتی می تواند از چند شرکت نمونه سررسید بگیرد و آنها را به مشتری نشان دهد تا مشتری با توجه به سلیقه خود انتخاب کند و حق بیشتری برای انتخاب داشته است. البته زیاده روی در این کار اصلا درست نیست.سعی کنید چند نمونه شیک و مناسب را به مشتری نشان دهید تا او را سردرگم نکنید.سررسیدهای را با رنگ های متنوع آماده کنید که هم رنگ روشن باشد و هم تیره.
این صورت می توانید شانس بیشتری در پسند کردن سررسیدهایتان داشته باشید.منظور از یکپارچه سازی این است که به گونه ی آلبوم نمونه سررسیدها را آماده کنید که در همه ی قطع ها و طیف های رنگی گوناگون سررسید وجود داشته باشد.

۳) شناسایی نیازهای مشتریان را فراموش نکنید

عده ی از مشتریان طرح های مدرن و عده ی طرح های کلاسیک را پسند می کنند. البته برخی از مشتریان تنها برای سررسید به جلدخاص و یک قطع توجه می کنند و کاری به گزینه های دیگر ندارند.در مذاکره های تلفنی خود با مشتری سعی کنید نیازها و سلایق آنها را دقیق شناسایی کنید تا بتوانید پیش از اینکه مشتری حضوری نزد شما بیاید ،نمونه های را برای او در نظر بگیرید که مطابق نیازهایشان است. مثلا اگر مشتری می گوید که حتما باید سررسیدهایش رنگ تیره باشند سعی کنید تنها آنها را به عنوان نمونه به مشتری نشان دهید که تیره رنگ هستند.یکی از بهترین گزینه های که سبب می شود احتمال فروش شما بالا رود شروع مذاکره ها با شناخت کافی از نیازهای مشتریانتان است.

۴) اطلاعات تخصصی در مورد سررسید ها را بدست بیاورید

شرکت ها معمولا برای اینکه جزیئات لازم را در مورد سفارش سررسید ها ندارند به سراغ شرکت های واسطه تبلیغاتی می روند.مشتری اگر در زمان مذاکره با شما به این موضوع پی ببرد که شما دارای اطلاعات تخصصی و کافی است بهتر می تواند اعتماد کند و سفارش خود را به شما بدهد. اما اگر اطلاعات کافی نداشته باشید با مشکل روبرو می شوید و مشتریان خود را از دست می دهید.

۵) آسان کردن تصمیم گیری برای مشتریان

مطالعات روان شناسی ثابت کرده است که مشتریانی که در زمان خرید با گزینه های زیاد و اطلاعات انبوه مواجه می شوند برای خرید استرس می گیرند و ممکن است از خرید انصراف بدهند و یا بعدا اینکار را انجام بدهند. هیچ وقت بیش از اندازه سفارش مشتری را نپیچانید و آنها را با گزینه های زیاد و اطلاعات انبوه تخصصی سردرگم نکنید.اگر حس کردید که مشتریان شما برای خرید سردرگم شده اند سعی کنید با راهنمایی های مرحله به مرحله آنها را راهنمایی کنید.بعد با توجه به نیازها و معیارهای مشتریانتان ، گزینه های انتخابی مناسبشان را به آنها نشان دهید.

۶)صادق بودن با مشتریان را فراموش نکنید

همیشه سعی کنید دروغ را در هر شرایطی کنار بگذارید.امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روش های اطلاع رسانی دیگر جایی برای مخفی کردن حقیقت باقی نمانده است. مردم می توانند با یک جستجویی ساده در اینترنت اسامی تمامی تولید کنندگان سررسید را در اختیار داشته باشند. هیچ وقت خودتان را به عنوان تولید کننده اصلی معرفی نکنید و سعی نکنید قیمت و مسائل دیگر را از دیدمشتریان مخفی کنید.

همیشه سعی کنید مانند یک متخصص به مشتریان خود کمک کنید و اگر برایتان امکان پذیر است سودی که از این مشاوره نصیب شما می شود را برای مشتریان بازگو کنید. البته به مشتریان خود بگویید که شما سبب می شوید آنها وارد جزئیات نشوند و می توان با کمک شما و تجربیات شما خروجی بهتری از خریدشان داشته باشند.خیلی از مشتریان تمایل دارند که کارشان را به یک شرکت تبلیغاتی واسطه بدهند تا مزایای خرید نصیبشان شود.

نکته قابل توجه در این قسمت این است که شما اصلا نباید حقایقی از مشتریان خود مخفی کنید زیرا بلاخره روزی حقیقت آشکار می شود و شما سبب شده اید که مشتریانتان را از دست بدهید و آنها دیگر با شما همکاری نخواهند کرد.

۷)یادگیری اصول و فنون مذاکره

اگر می خواهید مانند حرفه ی باشید و مشتریان زیادی را برای خود داشته باشید و همچنین سود زیادی را کسب کنید باید تکنیک های را یاد بگیرید. کیفیت و زیبایی و قسمت سررسیدها فقط بخشی از کارشمابه حساب می آیند ولی مهم تر از این مسائل متقاعد کردن و توانایی شما در انجام مذاکره های فروش است.بسیاری از افراد اصلا در مذاکرهایشان به مسائل دقت نمی کنند و به همین دلیل نمی توانند بر روی نظر و تصمیم مشتریان خود تسلط داشته باشند. حتما تکنیک های فروش را یاد بگیرید تا بتوانید میزان درآمدتان را زیاد کنید و به موفقیت دست پیدا کنید.

۸)هماهنگ بودن با تولید کننده

تولید کنندگان در واقع به عنوان مجریان هستند که عملی کننده تعهدات شما به مشتریانتان به شمار می آیند. پیش از اینکه بخواهید تعهدی را به مشتری بدهید باید از وضعیت و شرایط تولید کننده آگاه شوید که آیا این تعهدات را عملی می کند یا خیر.

برخی از شرکت های تبلیغاتی قول های مختلفی مانند زمان تحویل و … را به مشتریان میدهند که اینکار اصلا توسط تولید کنندگان انجام نمیشود و فقط سبب می شود که شما بدقول شوید . مشتریان یا سفارش خود را لغو می کند یا دیگر به شما اعتماد نمی کند. اگر پایان سال را سپری می کنید حتما قبل از اینکه سفارشی را بگیرید از تولید کنندگان بخواهید تا موجودی سررسیدها را به شما اعلام کنند تا در تعهداتی که به مشتریان میدهید اختلالی ایجاد نشود.

۹)بعد از اینکه سفارشتان را دریافت کنید خود را در مسائل تولیدی درگیر نکنید

برخی از شرکت ها هستند بعد از ثبت سفارش به دلایل مختلفی از جمله وسوسه و کسب سود بیشتر خود به تولید آن محصول اقدام می کنند.تولید کنندگان برای تولید محصولات خود از طرح های پیش ساخته و متریال های خاص استفاده می کنند که این کار برای دیگران دشوار است و اصلا مطابق نمونه های اصلی نخواهد بود و در نهایت سبب مشکل می شود و چون آنها تجربه کافی در این مورد را ندارند نمی تواند مشکل را برطرف کنند. البته ممکن است در زمان وقیمت تعیین شده هم تغییراتی پدید می آید و موجب می شود شرکت با مشکلات فراوانی روبرو شود و مشتریان خود را از دست بدهد و همچنین ضرر مالی نیز ببیند.

اگر فکر می کنید که می توانید خودتان سررسید را تولید کنید حتما به شکل تخصصی اینکار را آغاز نمایید و بعد از اینکه سفارشی را ثبت کردید اصلا سعی نکنید سررسید دیگر شرکت ها را کپی کنید زیرا احتمال دارد موفق نشوید. شرکت های تبلیغاتی زیادی هستند که در پایان سال با تولید کننده ها تماس می گیرند و می خواهند بخشی از سفارش را که به صورت ناتمام است برایشان به اتمام برساند و البته این موضوع نشان دهنده همین مسئله است.

۱۰)کار مشتریان خود را پیگیری نمایید

بعد از اینکه سفارش را از مشتریان خود دریافت نمودید تصور نکنید که کار تمام شده است بلکه کار اصلی هم اکنون آغاز شده است. شما به عنوان تنها راه ارتباطی مشتری با تولید کننده هستید و باید سعی کنید تا انتظارها و خواسته های مشتریان خود را به تولید کنندگانتان انتقال دهید. در صورتی که مشتری شما برای طراحی سررسید ها نکته خاصی مد نظر داشته باشد باید به صورت دقیق آن را بدانید و به تولید کننده بدهید.اما اگر بایدزمان بندی و شرایط تحویل ویژه ی را ملاحظه کنید حتما با تولید کننده در این باره صحبت کنید.

در پایان هر کاری شما باید بدانید که مشتری از شما انتظار دارد و باید به نیازهای او پاسخ بدهید پس با دقت و وسواس تمام به پیگیری خواسته های او برسید.

۱۱)درآمدهای خودتان را به واسطه ارائه خدمات جانبی بالا ببرید

سود شما در زمان سفارش سررسید،میزانی است که تولید کنندگان به عنوان همکار به شما تخفیف می دهند. پس حتما نیازهای مشتریان را به دقت باید بدانید و سپس به وسیله ارائه خدمات جانبی می توانید میزان سود خود را تا میزان زیادی بالا ببرید.مثلا اگر سفارشی که داده شده لت گلاسه تبلیغاتی دارد سعی کنید خودتان وارد عمل شوید و طراحی آن را انجام بدهید اگر مهارت دارید.

بیشتر شرکت ها معمولا در کنار سررسیدهای که به مشتریان میدهد ، هدیه های دیگری را برای آنها در نظر می گیرند و به آنها میدهند که در چنین شرایطی بهترین فرصت است که شما خود این کار انجام بدهید. حتی شما می توانید بعد از اینکه مشتریان سفارش خود را ثبت کردند با آنها صحبت کنید و در مورد مسائل دیگری که آنها نیازدارند با آنها صحبت کنید، دقت کنید شاید اصلا مشتری شما به این موضوعات فکر نکرده باشد ولی با صحبت های شما متقاعد شد.

البته در آخر شما می توانید به مشتریان خود یک ساک دستی تبلیغاتی را پیشنهاد دهید که بر روی آن لوگو آنها درج شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید